• Blog dla inteligentnych ludzi
 • PKS Warszawa Warszawa - Tarnobrzeg
 • pks Żary Żary Legnica
 • PKS Zamość Zamość Sandomierz
 • PKS zolsztyna przez ostróde do Iławy
 • PKS z Wodzisławia do Katowic przez Pawłowice
 • pks warszawa dworzec zachodni
 • PKS Warszawa Zach Pruszków
 • PKS Łęczyca Rozkład jazdy
 • PKS Łódź-rozkład jazy
 • PKS Łódź Piotrków Trybunalski
 • Blog dla inteligentnych ludzi


  MAN NL263F #SK 5338G(PKS Gliwice). Żory Dworzec PKS. Współczucia jechać takim czymś do Wisły z Gliwic.


  Muszę ci powiedzieć, że to jest bardzo wygodny autobus. Do tego niskopodłogowy. O wiele lepszy, niż te rybnickie MANy, które też jeżdżą do Wisły. No i w przeciwieństwie do nich, ten gliwicki ma przynajmniej półki na bagaże, których PKS Rybnik niestety nie oferuje.

  Nie mniej, uważam, że jak już tego MANa obkleili na okoliczność robienia kursów dla KZK GOP, to nie powinni go już raczej puszczać na linie pekaesowe. A przynajmniej, nie na te pośpieszne, bo to rzeczywiście dziwnie wygląda.

  PS. A propos dziwnych autobusów do Wisły, to pamiętam jak pewnego razu PKS Rybnik zaoferował na tej trasie taką najzwyklejszą, miejską, trzydrzwiową Karosę (to jest chyba seria B). Normalnie, na dworcu w Gliwicach była totalna konsternacja. Pół biedy, że ja jechałem nią tylko do Rybnika.


  PKS niee ... ja wolę czystego bohuna niż jakiegoś brudnego H9

  Co do powrotu to jest mały problem, bo jeżeli impreza miałaby się skończyć o 19:40, to z Katowic mamy dopiero bohuna do Chałupek o 21.20 ... więc musimy się raczej wcześniej wyrwać, no cóż ... no chyba że zwolennicy PKSu coś wykombinują

  Impreza ma się zakończyć ok. 19:00. O 18:45 i o 19:30 jedzie Drabas z Katowic do Jastrzębia, niestety do Rybnika z Żor jest tylko jeden busik skomunikowany z w/w kursami Drabasa, 20:00 z Bajerówki, 20:06 z dworca autobusowego. Do Rybnika bezpośrednio można również dostać się Tavelem, jednak ostatni kurs z Katowic jest o godz. 18:10. Do Pawłowic nie ma problemu z dojazdem, o 19:10 i o 19:40 jedzie PKS Cieszyn, jeden na Wisłę, a drugi na Cieszyn.

  A jeśli chodzi o PKP to wg. rozkładu jedzie pociąg(K-ce - Wodzisław Śl.) o 19:22 z K-ce i o 20:30 jest w Rybniku.

  Dobra Dobra nie powiesz że dziś tam 2 Peery nie jeździły co? może i jeden Avans jechał ale to dlatego że Peerka pojechała na Wałbrzych i Dwie na Kraków A H10 na Gliwice-Cieszyn . A lepiej spójrz co zasrany PKS KAtowice sobą reprezentuje? no Dziś w szoku byłem bo na Pośpieszny do Cieszyna jechał ja nie wiem ale chyba z KRZAKóW H9 i na Wisłę musiałem się dostać i jechał 8.50 H9-20 i wiecie ile kolega zapłacił za tego ZRZYMPA ? 10 zeta nie dość że spóźniony to na dodatek Ceny piękne tak jak ten cały PKS Cieszyn i jeszcze AUTOSAN PPKS Rybnik przynajmniej na Pośpiechy puszcza NORMALNE autobusy a nie HAźLE !!!!!! Niestety PPKS Rybnik robi błąd że nie da jeszcze jakiegoś Mercedeska albo Mana do Wodzisławia !!!!! ale cóż to nie ja decyduje !!!!!!

  A tak odnośnie TRANSKOM to fakt faktem jest to dosyć dobry przewoźnik ale nie na trasę żory-Katowice ! no i raz dziennie ! Oni mają to że MAJą ULGę UCZEń / STUDENT - nie wiem czy jeszcze mają ! ale mieli !
  Po za tym gdyby nie te strefy śmieszne to PKS Cieszyn nie miałby żadnych klijętów na żory-Katowice Jak ja głupim Cieszynem jechałem z żor do Cieszyna to mi zaśpiewał 9.00 do Cieszyna za POSP. i 9.00 za Przyśpieszony........... Bez Komentarza ! a Ludzie i tak Rybnikiem jadą bo PPKS Rybnik przyjmuje miesięczne od PKS Katowice a Cieszyn już NIE.........

  I myślę że przesadziłeś że 5 Minut szybciej odjechał !


  Tak, ale na ich trasie leżą jeszcze Jastrzębie, Pawłowice, Żory i Mikołów, gdzie w tych trzech pierwszych żaden pociąg do Katowic nie jedzie...

  w Żorach PKS'y do Katowic są często no i Drabas też jeździ, z Jastrzębia jest szybszy Drabas, jedynie Pawłowice są trochę poszkodowane bo z tego co wiem tylko niektóre kursy z kierunku Skoczowa zatrzymują sie w Pawłowicach.

  Gdyby Rybnik przestał przez Pawłowice jeździć to jedyną zwykłą linią by była z Katowic do Jastrzębia(PKS Katowice)
  A tak to zostają Katowickie przyspieszone do Wisły i PKS Cieszyn - przyspieszone i pośpieszne  Pociąg do Wisły Głębce o 7:00, rozumiem i powrót koło 17... Trasa przez Żory, Strumień, Mnich, Skoczów, Goleszów... Kiedyś się jeździło przez Wodzisław i Jastrzębie, co było dla Rybnika dłuższe...

  Pociągów z Rybnika do Wisły przez Wodzisław, Jastrzębie w rozkładach nie widziałem. Natomiast widziałem i słyszałem relację osoby starszego pokolenia o pociągu Rybnik - Skoczów przez Jastrzębie, i czas przejazdu sięgał do 2h. Natomiast pociągi Racibórz/Kędzierzyn - Wisła jeździły normalną trasą przez Żory, Strumień, Chybie,Ustroń.

  Pewnie marzy się wielu o przywróceniu rel. Rybnik - Wisła po starej trasie w odpowiednich, ale ja szczerze bym się powstrzymał. Stan infrastruktury w tamtych obszarach ROW i kraju zwanego "Żabolandią" jest średni, do tego pogarsza się coraz bardziej z rozkładu na rozkład. PKS czasem jazdy byłby bezkonkurencyjny. A tworzenie takich potworów typu Rybnik - Pszczyna - Wisła, do tego w nieodpowiednich godzinach jest najbardziej nie na miejscu.

  Pociąg Katowice - Wisła miałbyć przywrócony w całości, a tu przywrócili go do Pszczyny idealnie rozkomunikując go z pociągiem do Katowic i odwrotnie. Mogli by tym swoim ociężałym łbem ruszyć i przedłużyć ten pociąg do Tych, a tam skomunikować go z pociągiem SKR...

  Inna sprawa, przywracają parę Katowice - Wodzisław - Katowice, z jednym ale. Ten pociąg będzie jeździł tylko w dni robocze. Zapomniano o tych, którzy studiują w weekendy czy tych którzy chcą skorzystać z połączeń dalekobieżnych w Katowicach...

  No ale tam na górze ponoć znają się lepiej ... ehh


  Wdziałem już jednego w Żorach, niestety malowanie tego wozu, a raczej jakość jego wykonania pozostawia wiele do życzenia..
  na wyjeździe stała zdefektowana H10 z PKS Katowice
  Wisła-Katowice O której go widziałeś

  Nie wiem, czy Wisła - Katowice, ale do Katowic na pewno, widziałem ją o godzinie 16. Zapewne czekała na odholowanie. Spowodowało to nie lada utrudnienie na dworcu. Autobusy komunikacji miejskiej musiały przejeżdżać przez stanowisko nr. 2 i 3, cofać, w ogóle dość ciekawa sytuacja.
  Ok. godz. 16:40 katowicki trup stał jeszcze na środku wyjazdu z dworca, około godziny 17:40 do tej padliny przyjechała pomoc w postaci jakiegoś blaszaka, a gdy odjeżdżałem z dworca "52" przed godz. 18 autosan nadal stał w najlepsze. H10-10 która odmówiła posłuszeństwa to SK 31611, może Ci to w czymś Amalio pomoże.

  Przedsiębiorstwo PKS w Rybniku informuje, że z dniem 20 sierpnia 2007 r. zostają podwyższone ceny biletów jednorazowych i miesięcznych w komunikacji zwykłej na liniach autobusowych:
  * Rybnik - Gliwice
  * Wodzisław Śl. - Gliwice
  * Jastrzębie - Gliwice

  oraz biletów jednorazowych w komunikacji przyspieszonej na liniach:
  * Gliwice - Wisła (przez Rybnik, Żory, Skoczów)
  * Gliwice - Cieszyn (przez Rybnik, Wodzisław, Jastrzębie)

  Proponowane ceny biletów:
  * komunikacja zwykła
  * komunikacja przyśpieszona
  * bilety miesięczne


  Prosimy o zapoznanie się z nowymi cenami i przepraszamy za utrudnienia z tym związane.

  Źródło: PPKS Rybnik

  Drożej do Gliwic

  Od poniedziałku (20.08 ) więcej płacą pasażerowie jeżdżący pekaesami w tym kierunku z Rybnika, Wodzisławia i Jastrzębia. Bilet normalny, jednorazowy kosztuje w zależności od przejechanego dystansu, od 2 złotych i 90 groszy za pierwsze 5 kilometrów.

  Za kurs z Rybnika do Gliwic płacimy 6,80, o 30 groszy więcej niż dotychczas. Podrożały też bilety jednorazowe w komunikacji przyspieszonej na liniach: Gliwice - Wisła, przez Rybnik, Żory i Skoczów oraz Gliwice - Cieszyn, przez Rybnik, Wodzisław i Jastrzębie.

  Jak usłyszeliśmy w siedzibie rybnickiego PKS-u zmiany wprowadził też przewoźnik z Gliwic, i rybnicki po prostu wyrównał ceny. Na wszystkich liniach ceny biletów podrożeją w październiku.

  Źródło: Radio 90