• Blog dla inteligentnych ludzi
 • PKS Warszawa Warszawa - Tarnobrzeg
 • pks Żary Żary Legnica
 • PKS Zamość Zamość Sandomierz
 • PKS zolsztyna przez ostróde do Iławy
 • PKS z Wodzisławia do Katowic przez Pawłowice
 • pks warszawa dworzec zachodni
 • PKS Warszawa Zach Pruszków
 • PKS Łęczyca Rozkład jazdy
 • PKS Łódź-rozkład jazy
 • PKS Łódź Piotrków Trybunalski
 • Blog dla inteligentnych ludzi

  Nagrody:
  SUPERLIGOTA - Fc Dziobaki 0:3 wygrał
  HARVEST TEAM - FC Fryzjerzy2:0
  SWW Wrocław - Fc Bemowo4:1
  PKS Józefka Chorzów - Stradom Częstochowa mecz sie nie odbył

  dodatkowe nagordy za króla strzelców i typerek mecze sie nie odbyły

  To nie nasza wina przepraszamy za to jeszce raz!


  Maro55 jest to finalista naszej 2 edycji gratulujemy

  Ale to nie koniec musi przjesc ostatni test mecz ze mna jak wygra to wygrał zasłuszenie

  Wątpie !! Jak już to musiał by jechać np Racibórz/Wodzisław-Rybnik-żory-Katowice-Częstochowa-Radomsko-Piotrków-Tomaszów-Rawa Maz-Warszawa- Jak tak by miał jechać miałby Frekfe. tylko że jak mówię sprawa kierowców...
  Po za tym Tomaszów miał Rywala od Częstochowy do Tomaszowa bodajże PKS Białystok leciał swoimi ładnymi wozami...

  z Rybnika o 9 Jest pociąg do Wawy...jak był o 5 to ludzie wiem że jechali do żor i jechali Tomaszowem z Przesiadką ! a teraz...

  A jeśli chodzi o fajne Kursy to były kiedyś super :

  Był super kurs Szczyrk przez Bielsko a drugi jakoś gurami , z opowiadań Starszych kierowców z Daba i Merca wynika że 2 autobusy musiały często jechać na 1 kursie tyle ludzi ... ale PKS nie utworzy ;/ ... Wrocław -Powrót tylko inna godzina i mała korekta i ludzie będą za 20 zł jechało się na Normalnym!! z Rybnika do Wrocla Autosanem H10-10 Rybnickim - czyli fajnie i dość wygodnie ! , Warszawa- Ale jak Pks by doszedł do tego że będzie już odpowiednia ilość kierowców ! i z korektą Tomaszowa Maz. nie wiem co jeszcze , Może macie swoje Uwagi , gdzie PPKS Rybnik mógłby jeszcze zajeżdżać ??


  Mając do dyspozycji kilka pociągów pospiesznych tylko desperaci będą przepłacać za Ex, a wtedy mogą się pofatygować na Stradom (to chyba żaden problem?).


  Kilka? z Wrocławia do Częstochowy aż 2 połączenia. Karkonosze i Jaćwing. Jeden z samego rana drugi późno wieczorem. Jeżeli przez Opole, Lubliniec to koniecznie przez Częstochowę Osobową. Stacja duża, przyjazna dla pasażerów zaraz obok dworca PKS.

  Zastanawiam się co sie stanie jak zlikwidują wszystkie TLK.
  Co będzie jeździło wtedy na odcinku Warszawa-Łódź Fabryczna?Tam jeździ głownie TLK- frekwencja jest gigantyczna.
  Ciekaw jestem co się zacznie dziać na drogach, które są w stanie fatalnym a autostrady będą wszystkie płatne:
  Odcinek A1 Piotrków Tryb.-Częstochowa 40 zł(planowane), A2 Łódź-Świecko ok 60 zł, odcinek Katowice- Wrocław A4- ok 50-60 zł za przejazd na tym odcinku(plaowane). Reszta dróg w stanie agonalnym, co się dzieje w Warszawie i innych dużych miastach...?Korki!!! To niech 70% pasażerów kolei przesiądzie się na transport drogowy(samochody,busy, PKS)-wszystko się zakorkuje...

  Nie wiem jak w 40 mln kraju, w centrum Europy, likwiduje się transport publiczny. Tyle się gada o mobilności Polaków...a przepraszam? Jak oni mają być mobilni, skoro kładzie się kłody pod nogi na każdym kroku>? paliwo prawie 5 zł za litr, likwidacja tanich połaczen kolejowych, rozwalone drogi, brak dróg, płatne, drogie w porównaniu z zarobkami autostrady.

  Gratuluje rządzącym....a pytam się też po co remontować dworce, skoro chce się zlikwidować połaczenia TLK, IR itd.
  Skąd się ta siła nabywcza weźmie na usługi na takich super eksluzywnych dworcach? Ile osób będzie stać na korzystanie tylko z EIC EC ??? 15 %......totalny absurd, setki milionów na nowe dworce i modernizacje istniejących, a planują wyrżnąć połowę ,jak nie więcej połączeń dalekobieżnych, oczywiście zostanie tylko EIC i EC...i 10% stanu TLK....ciekawe kto zapłaci 50 zł za przejazd 80 km odcinkiem Gliwice-Opole pociągiem EIC??? Chyba ktoś chory na umyśle.....
  Chory kraj....

  „Karkonosze” wracają na tory

  13 grudnia staraniem lokalnych władz, Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych i mieszkańców Dolnego Śląska po raz pierwszy po trzymiesięcznej przerwie ponownie wyjedzie w trasę pociąg ze Szklarskiej Poręby do Warszawy. Połączenie kolejowe zostało zawieszone przy ostatnich zmianach rozkładu jazdy we wrześniu.

  Codzienne połączenie kolejowe Szklarskiej Poręby z Warszawą przez Jelenią Górę, Wałbrzych, Wrocław, Opole, Częstochowę i Piotrków Trybunalski na torze w Jeleniej Górze pojawi się po raz pierwszy w najbliższą niedzielę o godzinie 9.29.
  Mieszkańcy już zapowiedzieli przywitanie pociągu „Karkonosze”, a wśród oczekujących na pociąg pojawią się m.in. Bolesław i Mieczysław Osipikowie oraz inni rowerzyści. Nocny pociąg, który ze Szklarskiej Poręby do Warszawy odjedzie o 19.08, a z Jeleniej Góry o 20.17, na dworzec wschodni w Warszawie dowiezie pasażerów o 6.12. Cena biletu na trasie Jelenia Góra – Warszawa jest o 12 złotych niższa od ceny bilety PKS.

  Źródło : Jelonka.

  Na pewnym forum wyczytałem o następujących kursach dalekobieżnych z Częstochowy:

  Dębica-Częstochowa/PKS Dębica/ tylko sobota/niedziela;Żary-Częstochowa /PKS Żary/;Częstochowa-Kudowa/PKS Częstochowa/;Częstochowa-Krynica/PKS Częstochowa/;Bielsko B-Częstochowa x2/PKS Bielsko/;Kędzierzyn K-Częstochowa x2/PKS Kędzierzyn/,x1/PKS Lubliniec/;Dzierżoniów-Częstochowa/PKS Dzierżoniów/ ;Częstochowa-Kalisz/PKS Częstochowa/;Rzeszów-Częstochowa/PKS Rzeszów/kursuje piątek/sobota/niedziela;Częstochowa-Busko Sanatorium/PKS Częstochowa/sobota,niedziela;Częstochowa-Szklarska Poręba/PKS Lubliniec ,PKS Jelenia Góra/;Gorzów Wlk-Częstochowa/PKS Gorzów Wlk./sezonowy;Częstochowa-Warszawa/PKS Częstochowa/;Przemyśl-Częstochowa/PKS Przemyśl/;Hrubieszów-Częstochowa/PKS Hrubieszów/;Częstochowa-Kraków/PKS Myszków/;
  Od kierowców wiem ze to nie są wszystkie kursy.Jednak nie mam potwierdzonych inf o innych kursach.Czy mógłby liczyć na to że posiadacie jakieś stare dane na temat właśnie takich kursów?I czy może ktoś potwierdzić istnienie kursów.Częstochowa-Wrocław popołudniu z noclegiem we Wro.;Częstochowa-Bytów,Częstochowa-Polanica Zdrój.

  Jadąc ostatnio do Wrocławia musiałem skorzystać na odcinku do Lublińca z pks-u. Linia ta jest praktycznie zmonopolizowana przez PKS Lubliniec. Kiedy usłyszałem cenę biletu za taką odległość, szczęka mi opadła. 80 groszy mniej kosztuje bilet normalny na pociąg pospieszny na tym odcinku. PKS L wprowadził cenę promocyjną na odcinku Herby Stare - Częstochowa: 3,89zł. Ale co z tego jeśli najwięcej pasażerów jest na drugim odcinku (od Lisowa mały tłok). Gdyby tu pojawił się bus i zaproponował cenę 6zł (góra 6,50), to nie wahałbym się czym jechać. Nasz PKS nie jest może tak drogi, ale chyba za bardzo skupił się na przejazdach stałych (bilety miesięczne) oraz na kilku liniach dalekobieżnych. Mimo niższej ceny na terenie miasta (mało, ale zawsze ) jestem świadkiem takiej oto sceny:
  - przystanek pod M1, kierowca mając czerwone światło wysadza ludzi 20 metrów przed przystankiem i nie zajeżdża na przystanek (21, 36). Owszem można pomachać, ale ...
  Poza tym nie ma promocji linii PKS na terenie miasta, nie mówiąc już o Olsztynie gdzie są szeroki możliwości


  Studenckie w PKS-ie dalej na liniach zwykłych są w soboty i niedziele a na pospiesznych i przyspieszonych cały czas.

  Czyli muszę trochę nad pamięcią popracować. A jak ma się z liniami zwykłymi w okresie ferii czy wakacji? Bo być może przez to mi się coś "pomyrdało".

  Odnośnie pospiechów to często mają chyba takie tabliczki na przedniej szybie z procentem zniżki. Tylko widywałem i 30% i 40%. To od danego przewoźnika zależy? Np. inną ulgę ma PKS Olsztyn, a inną np. PKS Częstochowa?

  Ostatnio z braku połączenia wracałem PKS-em (a raczej busem PKS Kielce, niedziela godziny południowe, chyba 12:30) z Wrocławia do Częstochowy (180 km) i płaciłem 30 zł za bilet (p. osobowy 29 zł z przesiadką w Opolu). Pamiętam, że jakoś 2-3 lata (z naciskiem na 2 lata) temu zdarzyło mi się z konieczności jechać do Warszawy również PKS-em (250 km miał na bilecie - wysiadałem na Zawiszy). Jechałem coś po 6 rano od nas (Cieszyn-Warszawa) i zapłaciłem 25 zł.

  Teraz pytanie do speców (ja praktycznie używam tylko i wyłącznie własnego środka transportu). Czy bilety aż tak podrożały? Czy spore różnice wynikają również z cenników danego przewoźnika?

  Zawsze myślałem, że 1 zł za km to max, a im dalej tym cena ciut spada.