• Blog dla inteligentnych ludzi
 • Pasożyty naturalne metody leczenia
 • pasożyty u psa groźne dla człowieka
 • pasożyty w ciąży co robić
 • pasożytnicze choroby bydlęce
 • Pasożyty przewodu pokarmowego
 • pasożyty Irena Wartołowska
 • pasożyt podczas ciąży
 • pasożyty u ryb akwariowych
 • Pasożyty zwierząt i ludzi
 • pasożyty rozmaz krwi
 • lisciaste drzewa owocowe
  hama ramka udine orzech
  gdy srebro brudziskore
  medieval viking invasion download

  Blog dla inteligentnych ludzi

  Miałam kiedyś szczeniaki na tymczasie z lamblią i miały paskudną biegunkę. Na pewno zależy od ilości pasożyta (moje jedna miała 3 a druga 4 - wynik badań). Kupy były luźne, okropny zapach, ze śluzem , niekiedy z krwią i śluzem. Co ciekawsze, ta która miała więcej lepiej przybierała na wadze (nie chudły).
  Leczone były najpierw na sggw (aniprazol - ale coś mi się wydaje że nie do końca dopilnowali wszystkiego), metronidazol (o ile się nie mylę przez 10 dni, może 7 ). ponieważ nie udało się powtórzyłam aniprazol (przez trzy dni). Po jakimś czasie badanie z wynikiem negatywnym.
  Oj, naczytałam sie wtedy o tym świństwie...
  Mnie to na lamblię nie wygląda, chociaż stosunkowo łatwo ją złapać (także w przypadku ludzi)

  Myślę, że powinnaś pomyśleć o badaniu krwi i kału - wet na podstawie tylko wyglądu psa pewnie nie postawi diagnozy.


  Odnośnie kału konia to jak ktoś ma trochę pojęcia to też może ocenić stan zwierzaka,
  Hm w takim razie ja pojęcia nie mam
  ale fakt w hodowli i chowie doświadczenie mam niewielkie
  nie miałam pojęcia że sam wygląd końskich odchodów może dać mi wskazówki dotyczące pasożytów - poza oczywistymi biegunkami ciężko zarobaczonych
  Chętnie poczytałabym jak na podstawie wyglądu kału można wnioskować nt przyswajalności poszczególnych składników pokarmowych (w tym ziarna owsa, którego łuski są słabo trwione i często pojawiają się w kale)...

  Czy ktores z wszych dzieci mialo lamblie?
  U synka ponad 2 tygodnie temu pojawila sie wysypka, ktora wyglad jak rozyczka.
  Nie pomagaja zadne leki przeciwalergiczne a nic w domu nie zmienialam (proszki do prania itp) i nic nowego nie jadl.
  Dostalam skierowanie na wszystkie badania krew, mocz, kal.
  Lekarz powiedzial, ze na pasozyty rowniez moze wystapic reakcja alergiczna - dziwne byloby to ze nie ma dodatkowych objawow takich jak wymioty, biegunka, bole brzucha.


  Wyniki bede miala dopiero w przyszlym tygodniu i zastanawiam sie jak wyglada leczenie tego paskudztwa. Wiem ze bedziemy musieli sie leczyc wszyscy


    Badanie nazywa sie poprostu kał na obecność pasożytów. Poszłam do laboratorium w szpitalu i zapytałam się, czy jeśli mam podejrzenie, że córcia moa lokatorów, to czy muszę iść do pediatry po skierowanie, czy z ulicy mogę zrobić badanie. Pani poinformowała mnie jak badanie się nazywa ile kosztuje i że dotyczy wszystkich pasożytów. Wygląd kupek nic mi nie mówił, gorączki też nie stwierdziłam. Pozdrawiam.

  Ania i Ala (1,5 roku)

  Postanowiłem dyskusję dopełnić swoim słowem, kierując się na wikipedię odnalazłem następującą definicję:

  Cytat:
  Tasiemiec uzbrojony (Taenia solium) - jeden z dwóch głównych gatunków tasiemców (Cestoda), które pasożytują w przewodach pokarmowych kręgowców, w tym człowieka. W przeciwieństwie do tasiemca nieuzbrojonego posiada on haczyki, za pomocą których przytwierdza się do ściany jelita cienkiego.

  Tasiemce mają długie, płaskie ciało, przypominające wyglądem tasiemkę. Są wysoce wyspecjalizowane do pasożytniczego trybu życia. Ciało tasiemca składa się z szeregu powtarzających się segmentów zwanych proglotydami. Każdy taki segment jest kompletną maszyną rozrodczą, wyposażoną w narządy męskie i żeńskie, produkującą do 100 tys. jaj. Przyczyną produkcji tak dużej ilości jaj jest skomplikowany cykl rozwojowy pasożyta. Proglotydy najdalej odsunięte od główki, zwane macicznymi, zawierają dojrzałe jaja. Segmenty te odrywają się kolejno od ciała tasiemca i wraz z kałem opuszczają organizm żywiciela ostatecznego. Długość dorosłego pasożyta może wynosić nawet 20 metrów.

  Cykl rozwojowy jest prawie taki sam jak u tasiemca nieuzbrojonego z tym wyjątkiem, że żywicielem pośrednim tasiemca uzbrojonego jest świnia i jego larwa cysticerkus posiada na skoleksie dodatkowy wieniec haczyków.

  W związku z tym tasiemcem uzbrojonym można się zarazić zjadając niedogotowaną wieprzowinę, pochodzącą od zakażonej świni.

  Oprócz przewodu pokarmowego tasiemiec uzbrojony może się osadzić w mięśniach i narządach wewnętrznych człowieka jako larwa wągier. Szczególnie niebezpieczne są przypadki osadzenia larwy w mózgu, uciskając go może ona wywoływać objawy podobne do padaczki.

  Objawy chorobowe:

  * anemia
  * awitaminoza
  * słabość
  źródło: Kod: Tasiemiec uzbrojony - Wikipedia, wolna encyklopedia Tak więc jak wyżej napisano istnieje możliwość rozwoju tego pasożyta w mózgu niekoniecznie kolega Puls musiał wymyślać nowy gatunek a wnioskując z jego postów jest studentem Akademii medycznej na kierunku Lekarskim, co raczej potwierdza jego słowa niż im zaprzecza.

  Pozdrawiam !

  Witam, chciałabym Was prosić o pomoc w ocenie wyników. Mam 26lat, wzrost 177cm, waga 58kg. Od 2 lat mam problemy z jelitami, głównie dokuczają mi zaparcia, wzdęcia, cuchnące gazy, utrata wagi (10kg przez 2 lata). w miedzy czasie chodziłem do gastrologa który leczył mnie na zespół jelita drażliwego a następnie na heliobacter (eradykacja), bez poprawy.
  W styczniu 2010 dopadł mnie ostry, skurczowy ból brzucha delikatnie poniżej pępka plus gorączka, wylądowałem na pogotowiu gdzie postawili mnie na nogi i zlecili szybko zrobić kolonoskopie i
  gastroskopie. Oto wyniki tych badań plus kilka innych:

  -Gastroskopia 10.2007

  Przełyk i okolica wpustu - prawidłowe.
  żołądek - śluzówka w stanie zapalnym, przekrwiona i rozpuchniona, duże zaleganie soków żołądkowych.
  Odźwierniki - kształtny, drożny.
  Opuszka i cześć pozaopuszkowa - śluzówka o prawidłowym wyglądzie, bez zmian patologicznych.
  Gastroskopia odwrócona - bez zmian.

  -Gastroskopia 02.2010

  Przełyk prawidłowy. Wpust bez zmian.
  żołądek - w zakresie błony śluzowej zmian nie stwierdzono.
  Odźwiernik drożny.
  Opuszka i cześć pozaopuszkowa - śluzówka o prawidłowym wyglądzie, bez zmian patologicznych.
  Gastroskopia odwrócona - niewielka przepuklina rozworu przełykowego.

  -Kolonoskopia 02.2010

  Wykonano badanie jelita grubego do podstawy kątnicy. W podstawoe kątnicy płaskie ubytki śluzówki, zastawka Bauhina przekrwiona, obrzęknięta. Wprowadzono instrument do ileum terminale. Błona

  śluzówki przekrwiona z owrzodzeniami - obraz makroskopowy budzi podejrzenie choroby Leśniowskiego-Crohna. Poza tym w zakresie błony śluzowej zmian nie stwierdzono. Haustracja ściany zachowana.

  Perystaltyka jelita prawidłowa.


  Badanie Patomorfologiczne 02.2010

  Rodzaj materiału: Wycinek z części pozaopuszkowej dwunastnicy. R. klin: Obs. żołdka.
  Rozpoznanie:
  Wycinki obrzękłej błony śluzowej dwunastnicy ze skąpym przewlekłym naciekiem zapalnym. Kosmki błony śluzowej zniekształcone.


  Rodzaj materiału:
  wycinek z ileum terminale
  Rozpoznanie:
  Dwa fragmenty jelita cienkiego ogniskowo o zaburzonej architektonice gruczołów. W blaszce właściwej obfite mieszane leukocytarne nacieki z wchodzeniem neutrofilów na teren nabłonka krypt jelitowych.

  Trzeci fragment obejmuje nieswoistą tkankę ziarninową z obfitymi przeważająco jednjądrzastymi naciekami.
  Obraz histologiczny nie jest charakterystyczny i tylko przy jednoznacznym obrazie klinicznym może odpowiać chorbie Crohna.

  Do tego dołączam kilka badani z ostatniego czasu:

  Panel jelitowy (p/c. p. kom. zewnątrzwydziel. trzustki i kom. kubk. jelit, ASCA, ANCA):
  -P/c. p. komórkom zewnątrzwydzielniczym trzustki - ujemny
  -P/c. p. komórkom kubkowatym jelit - ujemny
  -cANCA - ujemny
  -pANCA - ujemny
  -P/c. p. Saccharomyces cerevisiae (ASCA) - ujemny


  Kał - pasożyty - ujemny
  Kał - G.lambia - ujemny
  Kał w kierunku toksyny Clostridium dificile - ujemny

  Morfologia krwi:
  Leukocyty 8,5
  Erytrocyty 4,2
  Hemoglobina 12,6
  Hematokryt 36
  MCV 87
  MCH 30
  MCHC 34,6
  Płytki krwi 157
  RDW-CV 13
  PDW 12
  MPV 9,80
  P-LCR 25


  OB 12
  żelazo 12,5
  CRP wyskoiej czułosci 0,840
  Ferratyna 137,95

  Badanie ogólne moczu:
  Przejrzystość przejrzysty
  Barwa żółty
  pH 5,5
  Glukoza negatywny
  Bilirubina negatywny
  Białko 1,0 mg/dl
  Azotyny negatywny

  Osad moczu:
  Nabłonki płaskie nieliczne
  Leukocyty 5-10
  Erytrocyty swieże 3-5
  Pasma śluzu d liczne
  Bakterie nieliczne
  ALT 42
  AST 36
  Potas 4
  Sód 137

  Co o tym sądzicie, czy to może być Crohn? Biegunki jeśli były to bardzo sporadycznie.

  "...ból brzucha,wzdęcia,zaparcia czy biegunki zdarzaja się każdemu.Jesli jednak regularnie uprzykrzają Ci życie, to znak, że cierpisz na zespół jelita drażliwego.Jak tu celebrować posiłek,skoro każdy kęs jedzenia wywołuje rewolucje w brzuchu i przykre, często bolesne dolegliwości gastryczne? To własnie codzienny problem osób cierpiących na tę przypadłość, kotóra- choć w gruncie rzeczy niegroźna - zamienia życie w pasmo w udręki. Chroba może przejawiać się w różny sposób: od uczucia dyskomfortu aż po skurcze i dotkliwe bóle, które pojawiają sie lub nasilają od razu po posiłku i łagodnieją po wyróznieniu.Typowe są uporczywe wzdęcia, zaparcia lub biegunki i nagle parcia na stolec albo zmainy wyglądu stolca.Choć zostało dowiedzione że, zespół jelita drażliwego nie ma żadnego związku z wystepowaniem nowotworów,jednak wielu chorych panicznie obawia się raka. Dolegliwości mają różne nasilenie.U niektórych osób sa niemalże na porządku dziennym, u innych wystepuja sporadycznie.Zwykle dręczą chorych podczas dnia i ustepują w nocy. Mogą je nasilać lub wyzwalać okreslone sytuacje,np.sres.Jest on niezaprzeczalnie jednym z tych czynników,które wywołują bądź zaostrzają objawy nadwrażliwości jelita.Nadmiernie obciążenie pracą, jej brak lub problemy w życiu osobistym znajdują odbicie w nasileniu dolegliwości. Podobnie działają uzywki:alkohol,kawa,czarna kawa i inne napoje zawierające kofeinę,typu coca-cola.Dlatego chorzy raczej powinni ich unikać. Trudno sformułować ogólne wskazówki dietetyczne dla osób drażliwym jelitem,poniewaz symptomy są bardzo różne.Nie ulega jednak wątpliwości, że niektóre pokarmy mogą wywoływać lub nasilać dolegliwości.Często zespół jelita drazliwego idzie w parze z nietolerancją mleka,dokładniej cukru mlecznego - laktozy. Dlaczego niektórzy znas są skazani na życie z karpysnym jelitem a inni nie? Do konca nie wiadomo. Wiadomo, że nad wędrwką posiłku przez przewód pokarmowy czuwa ponad 100 milionów komórek nerwowych.Zakłada się, że u osób chorych na zespół jelita dazliwego wystepują różne zaburzenia w przekazywania impulsów nerowych między tymi komórkami a komórkami mięśniowymi i stąd biora się dolegliwości, Specjalistyczne badania nie wykazują,niestety ,żadnych zmian w jelicie. Na szczęście choroba nie ma również groźnych następstw.Zwykle po raz pierwszy atakuje między 20 a 40 rokiem zycia.Znacznie częściej na drażliwe jelito cierpią kobiety niż mężczyźni. Na jakiej podstawie lekarz stwierdza, że cierpimy na zespół jelita drażliwego? Ponieważ choroba nie powoduje zmain w jelicie, nie ma badania, które pozwoliłoby ją od razu wykryc. Najpierw więc trzeba wykluczyć,że za dolegliwościami kryje sie jakies inne schorzenie.To właśnie w tym celu lekarz wzleca wykonanie szeregu badań: od badań labolatoryjnych krwi, poprzez badania kału na obecość krwi utajonej,pasozytów lub bakterii,aż po badanie endoskopowe jelita.Ważna wskazówka jest informacja od jak dawna dolegliwości sie utrzymują.Zespół jelita drażliwego podejrzewa sie wówczas,gdy objawy utrzymuja się lub nawracją przynajmniej przez trzy miesiące. Na zespół jelita drażliwego może cierpieć nawet co szósta osoba,ale niewiele z nich idzie do lekarza Warto jednak pokonac skrepowanie i udac się do specjalisty.Choc nie ma skutecznego leku na to, jednak są preparaty ,które łagodzą objawy jelita drażliwego.Pomocne moga także okazać się środki uspakajające czy przeciwdepresyjne. I przede wszystkim należy unikać stresów, które nasilaja objawy choroby, atakże stosowac odpowiednią diete."


  Jak uspokoić jelito
  -jedz powoli, małymi kęsami i dokładnie przeżuwaj pokarm
  -postaraj się wykluczyc z diety tłuste potrawy
  -unikaj pokarmów smazonych oraz wzdymających (np.warzyw strączkowych,kapusty,cebuli)
  -unikaj stresu i wczasie posiłku nie prowadź trudnych rozmów
  -nie łykaj jedzenia w biegu,pomiędzy jedna czynnościa a drugą
  -jeśli cierpisz na zaparcia,duzo pij i jedz zwności bogatą w błonnik (produkty z pełnego ziarna,nasiona,warzywa,owoce)
  -jeżeli cierpisz na biegunki,ogranicz spozycie mleka i nabiału
  -aktywności fizyczną:gimnastyka,jazda na rowerze albo spacery u wielu osób łagodza dolegliwości