• Blog dla inteligentnych ludzi
 • umowa dzierżawy gruntu rolnego
 • umowa kupna sprzedaży maszyny
 • Umowa sprzedaży kupna samochodu
 • Umowa kupno sprzedaży garaż
 • umowa kupna sprzedaży dwujęzyczna
 • umowa sprzedaży działki ogrodowej
 • umowa sprzedaży działki Ogrodowej
 • ubezpieczenia społeczne umowa zlecenie
 • Umowa odstąpienia działka
 • umowa przyrzeczenia sprzedaży
 • Blog dla inteligentnych ludzi

  Dzialeczke na pewno znajdziesz jeszcze ładniejszą. Co do umowy przedwstępnej - tylko i wyłącznie w formie aktu notarialnego /faktycznie bedziesz później mogła żądać zawarcia umowy ostatecznej, a jak sprzedający będzie się opierał to sąd za niego zdecyduje:)/ Taksa notarialna nie jest sztywna /tzn. jest tylko górna granica/ wiec jak dobrze z notariuszem pogadasz koszt bedzie niewielki. i dobra rada /do wszystkich/: DOKŁADNIE CZYTAJCIE UMOWY A JAK COS JEST NIEJASNE /nie kazdy jest prawnikiem/ NIE WSTYDŹCIE SIĘ PYTAĆ!!!

  My podpisywaliśmy z developerem umowę przedwstępną ale w formie aktu notarialnego. Niestety nasz developer nie wyrobił się w terminie i podpisywaliśmy aneks do katu notarialnego, który przesuwał wszystko.... niestety kolejny raz developer nie wyrobił się, ale ostateczny akt kupna mieszkania podpisaliśmy mimo, iż roboty są zakończone w 95%.
  Za aneksy płacił developer. Mamy w umowach zapisy o odsetkach, zerwaniu umowy itp. Ale generalnie developer okay facet. Klucze odebraliśmy

  PRZED aktem notarialnym, ktory jest koneiczny do zakonczenia sprzedazy/kupna, potrzebna jest umowa przedwstępna z zaliczką, terminami wpłaty reszty kasy, ktora przyjdzie wraz z wyplata kredytu itd.
  eh eh
  na razie dobrze, ze wlasciciele zgodzili sie poczekac do tego piatku na jakies konkrety z banku- miło z ich strony, bo tam konkurencja nasza ich męczy.


  Co do spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu to nie ma znaczenia, czy jest na jedną czy więcej osób. Tak samo w przypadku odrębnej własności - to, w jaki spsoób ktoś nabył mieszkanie, jest sprawą najmniej ważną w sprzedaży. Naprawde sugeruje zawarcie umowy u notariusza, bo nie znając dobrze przepisów możesz sama wpędzić się w kanał próbując na własną rękę skonstruować umowę.

  ja nie tylko sugeruje ja mocno namawiam na umowę przedwstępną u notariusza. Warto zainwestowac żeby unikąć takich jazd jakie my mielismy już po zawarciu umowy przedwstępnej. Na notariusza pożałowaliśmy

  Umowa przedwstępna u unotariusza + wpis w hipotece o zawarcie umowy przyrzeczonej niemal gwarantuje wam ze sprzedający nie zerwie umowy i nie podniesie nagle ceny

  A umowa końcowa to chyba musi byc w formie aktu notarialnego żeby była ważna. Przynajmniej nasz bank takiej wymaga.


  ...zapomniałeś napisać że wyrzucenie tego punktu będzie sie wiązało z koniecznością osobistego podpisania aktu na garaż i oczywiście pokrycia kosztów z tym związanych...
  Prostej implikacji tu nie dostrzegam, więc nie strasz proszę ludzi...!
  Choć dobrze, że wspomniałeś o tym, bo należałoby o tym rozmawiać u notariusza.
  Akt notarialny to dokument dwustronny, którego podpisanie związane jest zwykle z negocjacjami. Przypominam jednak, że niektóre z umów przedwstępnych były aktami notarialnymi, więc deweloperowi nie pozostaje nic innego jak ich wykonanie (w formie pierwotnie zapisanej, z uwzględnieniem treści załączników). Jako, że przy jego podpisywaniu jest również notariusz, jego rolą jest doradztwo i wyjaśnianie wątpliwości natury prawnej.


  Witam. Zapewne nie jestem jedyną osobą, która zaciągnęła kredyt hipoteczny na mieszkanie. W umowie z bankiem jest zapis o konieczności dostarczenia aktu notarialnego do banku oraz polisy ubezpieczeniowej mieszkania. U mnie termin minął z końcem lipca. W związku z tym nie wywiązałam się z warunków umowy z bankiem. Deweloper nie chciał dać mi jakiegokolwiek pisma, że to z ich winy nie jestem w stanie dostarczyć dokumentów Czy ktoś z Was próbował rozwiązać podobny problem? A może ktoś udzieli mi wskazówki -czy można ubezpieczyć mieszkanie bez posiadania aktu notarialnego? Z góry dziękuję za informacje..

  Trochę dziwna sprawa, bo formalnie mieszkanie nie jest jeszcze Twoje więc ubezpieczyć raczej tego nie możesz  Ja mam podpisaną umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego. Mieszkanie ubezpieczyłam jak się tylko wprowadziłam, tj. w kwietniu. I polisę ubezpieczeniową zaniosłam do Banku. Na razie czekaja z tym na akt notarialny. Poprzednie mieszkanie też ubezpieczyłam jak się tylko wprowadziłam, a żadnego aktu jeszcze nie miałam. PZU nie wymagało ode mnie nic.
  Pozdrawiam

  Mam pytanko do osób, które podpisywały umowy przedwstępne w postaci aktu notarialnego.
  O ile mi wiadomo, po podpisaniu umowy w postaci aktu notarialnego, kancelaria notarialna wysyła umowe do sądu celem wpisania praw kupującego do księgi wieczystej.
  Pytanie jest następujące: ile czasu może trwać (w waszym przypadku trwało) otrzymanie dokumentów z sądu potwierdzające wpisanie waszych praw do księgi wieczystej.
  A może sąd nie wysyła żadnych dokumentów ?


  WITAM,

  Witam wszystkich sąsiadow z osiedla zdrowa IV etap, podpisałem właśnie umowę przedwstępną z Robyg, chciałem się dowiedziec czy podpisywaliście ją w formie aktu not. czy tylko umowę ?

  Pozdrawiam wszystkich
  Piotrek


  Witamy kolejnego sąsiada!
  Nie wiem jak pozostali ale my podpisaliśmy ją w formie aktu notarialnego.